Qysh Me - Kërko - Qysh me pregatit mengjes te thjeshte e te shpejte 
Kyçu

Qysh me pregatit mengjes te thjeshte e te shpejte

Dora T Dora T | Ushqim i Shpejte | 05 July 2018 | 21:00

Nese keni nje dite te gjate perpara dhe doni ta filloni shpejte dhe mire, kjo eshte receta per ju!

Hapi 1: Merrini perberesit nje nga nje dhe mos i grumbulloni ne siperfaqen e pregatitjes sepse promovon rremuje dhe ndjenja te ngulfatjes, perberesit duke qene veze, vaj, erezat tuaja te preferuara, nje avokado dhe grapefruit. Vendosni buke te theket ne toaster.

Hapi 2: Vezet i pregatitni me jo shume vaj ulliri dhe sperkatini me erezat e tuaja te preferuara. Vaji, kripa dhe erezat tale futen ne vend menjehere pas perdorimit. Kur te pregatiten vezet, vendosini ne pijate dhe lani menjehere enen e pjekjes. 

Hapi 3: Nxirreni buken nga toasteri dhe lyeni me avokado, kurse grapefruitin priteni me livore qe ta hani me lehte. Shoqeroni me qumesht ose çaj. Shijoni!

Komentet

Të Ngjajshme