Qysh Me - Kërko - Qysh me përgaditë qofte me djath? 
Kyçu

Qysh me përgaditë qofte me djath?

Arbona D Arbona D | Receta | 27 June 2017 | 19:35

 

 

Përbërësit:

  • 500 gram mish të bluar
  • 1 qepë
  • 2-3 lugë galetë
  • 100 gram kaqkavall
  • Majdanoz
  • Kripë
  • Piper.

Vendosim mishin e bluar në një enë të thellë, në të cilën shtojmë hudhrën, qepën.

Shtojmë kripë e piper, majdanozin e grirë hollë dhe galetën e ulur në pak qumësht.

Shtohet kaqkavalli i kaluar në rende dhe përzihet masa mirë.

Nga kjo masë formohen qoftet të cilat kalohet në miell, vezë të tundura dhe fërgohen në vaj të nxehtë.

Image

 

Komentet

Të Ngjajshme