Vezë në mënyrën turke për kafjall

Menemen është ushqim i preferuar turk me perime

Receta për kafjall ndryshe – shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton Qysh Me.

Përbërësit:

– 2 speca;
– 1 qepë;
– 2 domate;
– pak vaj;
– 2 vezë;
– kripë;
– piper.

Qysh Me.com/wp-content/uploads/2019/10/s-eb20b4f9bf55c762b68bf20d53e16be80eb564e4-380×233.jpg 380w” sizes=”(max-width: 1800px) 100vw, 1800px”>

Përgatitja:

Në pak vaj fërgoni qepën e grirë imët dhe specat.

Shtoni domaten e qëruar, të prerë në feta.

Marinoni me erëza sipas shijes.

Fërgoni 5 – 6 minuta.

Bëni hapësirë për vezët.

Kur të jenë vezët gati, shërbeni! /Qysh Me/

The post Vezë në mënyrën turke për kafjall appeared first on Qysh Me.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME