Tavë me Domate

Tavë me Domate - receta gatimi

Perberesit:

  •  1/4 filxhani bukë e thekur në kube
  •  1/4 filxhani djathë i fortë, i thërrmuar
  •  l thelb hudhër, shtypur me shtypësen e hudhrave
  •  1/4 lugë çaji piper i zi i thërrmuar jo imët
  •  l lugë gjelle vaj ulliri
  •  2 domate të prera
  •  2 lugë gjelle majdanoz i freskët (i copëtuar).

Gatimi:

Ngrohni furrën në 250 gradë C.

Në një enë, përziej bukën, djathin, hudhrën, piperin dhe vajin sa të bëhen një përzierje e njëtrajtshme.

Vendos domatet në një tavë pjekjeje. Hidh sipër përzierjen e bukës dhe majdanoz.

Piqe sa të nxehet dhe buka të ketë marrë ngjyrë kafe, afërsish 20 minuta.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME