Tavë dheu tiranse

Përbërësit:

  • 300g gjize,
  • 250g mish ose melci,
  • 3 domate,2 speca,
  • 150g vaj ulliri,
  • 3 thelbinj hudhra,spec i kuq
  • 2 kokrra qepe dhe kripe

tave dheu tironse

Gatimi:

Marim nje tigan hedhim vajin, hedhim mbrenda ne tigan mishin qepen trazohen,,me pas hedhim domatet e grira, hudrat, specin e kuq,i trazojm dhe i lejme per 20 min derisa te ziejn me pas hedhim dhe gjizen.Kjo shoqerohet me nje gote raki.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME