Taliateli me pana, salmon e kerpudha.

Marrim 400 gr taliateli dhe i veme ne nje tenxhere 1 liter uje qe zien, kripe e pak vaj 5 qe te mos ngjiten).

I ziejme 2 min me pak se e kemi te shkruar ne qesen mbeshtjellese.

Ne nje tigan me vaj ulliri skuqim 1 thalb hudher, pastaj shtojme 1 qepe te grire imet!

Pasi i skuqim pak i hedhim 200 gr kerpudha dhe vazhdojme skuqen!

Pasi shuhen pak i hedhim nje kuti pana 200 ml ose krem qumeshti, pak kripe e piper!

Pastaj i shtojme 200 gr salmon dhe 50 gr djath gorgonzola ose djathe kaçkavall guda.

Taliateli me pana, salmon e kerpudha

I leme te ziejne 2 min me njera-tjetren dhe pastaj i shtojme taliatelit dhe i leme deri ne 2 min sa te marrin shijen e njera-tjetres! Ju befte mire!

E falenderojme Greta Rraboshta. Kushdo qe ka deshire te publikoje Recetat e tij/saj ne kete faqe, eshte i/e mirepritur!

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME