Qysh me rikthy shkëlqimin e flokëve?

Përbërësit:

  • Vaj ulliri
  •  E verdha e vezës.

Përzierja e të gjithave bashkë shërben edhe si një lloj pilingu, i cili ndihmon në pastrimin e skalpit, por edhe ruan ngjyrën.

Receta: Përzini dy të verdha vezësh me dy lugë vaj ulliri, pastaj holloje përzierjen me një gjysmë gote ujë.

Të gjithë masën, pasi ta kesh përzier mirë, përhape në të gjithë lëkurën e kokës.

Mbaje për afro 15-20 minuta dhe pastaj laji flokët si zakonisht.

vajj

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME