Qysh me përgaditë vodka me shije qokollate?

Përbërësit:

  • 200 gram qokollatë
  • 500 ml vodka
  • Ekstrakt vanille.

1.Vendosni qokollatën në një tenxhere derisa të shkrihet plotësisht.

Largojeni atë nga tenxhere dhe vendoseni në një kavanoz xhami.

2.Shtoni vodkën në kavanoz dhe ekstraktin e vanillës.

Përzieni me një thikë për të kombinuar qokollatën me vodkë.

3.Mbylleni kapakun, dhe tundeni atë derisa të jetë përzier plotësisht dhe është e gatshme për servim.

 

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME