Qysh me përgaditë maskë për pastrimin e fytyrës?

Përbërësit:

  • 3-4 luleshtrydhe
  • 1 lugë jogurt.

1.Para se të përgadisni maskën për pastrimin e lëkurës, pastroni fytyrën me një pastrues të butë pa alkool.

Shpërlani me ujë të vakët.

maske luleshtrydhe 2

2.Në një enë shtypni me anë të pirurit luleshtrydhet dhe shtoni jogurtin.

maske luleshtrydhe 3

3.Përzieni maskën dhe aplikojeni me furcë në fytyrë.

maske luleshtrydhe 4

4.Pas 20 minutash shpërlani.

Përsëriteni këtë maskë 1 herë në javë.

maske luleshtrydhe 5

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME