Qysh me përgaditë gjalpë bajamesh?

Përbërësit:

  • 2 gota bajame
  • 1 lugë caji vaj
  • 1 lugë mjaltë (opcionale)
  • gjalpe-1

1.Lëshoni furrën në 180 gradë dhe lyjeni me vaj.

gjalpe-2

2.Vendosni letër për pjekje në tepsi dhe shtoni bajamet.

Pas 7-8 minutash largoni tepsinë nga furra.

gjalpe-3

3.Në mikser vendosni bajamet e pjekura, pak kripë, dhe mjaltën nëse dëshironi.

gjalpe-4

4.Aktivizoni mikserin dhe pas disa minutash largoni bajamet që ngjiten në skaje, që të përzihen në mënyrë të barabartë.

gjalpe-5

5.Vazhdoni të përzieni derisa bajamet të kthehen në formë gjalpi, dhe vendosni në një kavanoz.

gjalpe-6

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME