Qysh me përgaditë fileta salmoni?

Përbërësit:

  • 1 kg salmon
  • 2 lugë margarinë
  • 1 limon
  • 2 thelpinjë hudhre
  • Kripë
  • Piper
  • Majdanoz
  • Sallatë patatesh.

Filetat e salmonit ndahen në 2 cm trashësi dhe palohen në 4 folie alumini të lyera me yndyrë.

Spërkaten më lëng limoni, piper dhe kriposen.

Mbi i shtohet sallata.

Folia mbyllet mirë dhe pjeket në furrë për 45 minuta.

salmon

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME