Qysh me përgaditë biftek?

Përbërësit:

  • 500 gram biftek
  • 100 gram yndyrë
  • 1 lugë miell
  • Disa lugë ujë
  • 1 lugë gjalpë
  • Kripë
  • Piper.

Mishi pritet në disa bifekë, të cilët rrihen lehtë me rrahëse mishi.

Shtohet mbi copa mishi kripë dhe piper nga të dy anët.

Biftekët e përgaditur fërgohen në yndyrë të nxehtë nga të dyja anët nga 5-6 minuta.

Vendosen biftekët në një pjatë, dhe në tigan shtohet mielli dhe fërgohet.

Shtohen 2-3 lugë ujë, shtohen erëza dhe hidhet mbi biftek.

biftek

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME