Qysh me i pastru tiganët?

Përbërësit:

  • ½ gote sodë bikarbone
  • 1 lugë deterxhent enësh
  • 5 lugë ujë.

1.Për të përgaditur pastën filloni duke vendosur në një enë të gjithë përbërësit.

2.Kombinoni të gjithë përbërësit dhe vendoseni pastën në një kavanoz, në të cilin mund të qëndroj deri në 3 muaj.

3.Pastaj, merrni një sfungjer dhe në anën e fortë të saj aplikoni një sasi nga pasta e krijuar dhe fërkoni tiganin lehtësisht nga të gjitha anët, duke u siguruar që të mos e gërvishtni atë.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME