Qysh Mos me u Brengose se Cfare Njerzit Mendojne per Ju?

Nese ju jeni nje nga njerezit qe brengoseni se cfare njerzit mendojn per ju, ky artikull do te ju ndihmoj.

Kuptojeni se sa me shume qe ju brengoseni se cfare njerzit mendojn per ju, ata me shume do te ju bejne te ndiheni keq. Njerzit nuk i pelqejne njerezit tjere per t’i bere te ndihen keq. Personave qe nuk i intereson se cfare mendojne te tjeret ata kenaqen.

Personaliteti juaj dallon nga i te tjereve. Pra nese ju jeni duke zhvilluar pesrsonalitetin tuaj njerzve u jep arsye per te biseduar per ju.

Mesoni qe ta pranoni veten se si jeni dhe se si dukeni. Kjo eshte gjeja me e rendesishme.

Shikojeni veten ne pasqyre dhe thuani “Une jam une dhe une e dua veten time.”  Pranoje vetveten, nuk ka rendesi se cfare te tjeret flasin.

Beni ate qe deshironi ta beni. Nese ju keni nje telefon dergoni mesazh ndonje shoku ose luani ndonje loje. Beni gjerat qe ju pelqejne me se shumti.

Mbani nje ditar. Ne kohen kur ndiheni keq, shkruani me shume per ate ne ditar, pastaj kur ndiheni me mire ju mund te shkruani ne ditarin tuaj se si vuajtjet ju kan bere me te forte.

Mendojeni veten tuaj se ju jeni nje nga njerzit me te mrekullueshem ne bote. Mbani nje mendim te mire mbi vetveten tuaj dhe kuptojeni se njerezit deshirojne te behen sikur ju, por ata flasin nga xhelozia dhe ata deshirojne te behen sikur ju.