Qysh Me u Kenaq Duke Qene i Vetmuar?

Nese ju jeni duke e lexuar kete, ka mundesi qe ju jeni te merzitur dhe per momentin nuk jeni me askend.

Shkruaj. Shkruaje nje tregim. Kjo jo vetem qe do ta zgjeroje imagjinaten tuaj, por kjo do te ju mbaje te lumtur gjithashtu.

Behu i lumtur. Jetoni nje jete te optimizmit. Lumturia vjen nga brenda pavarsisht nga situaja juaj.

Beni cdo gje qe ju do ta benit me nje shok. Shkoni per nje film, ose shkoni per nje darke keshtu mund te kenaqeni.

Mesoni dicka te re. Mesimi eshte aspekti me i rendesishem kur jetoni vetem. Kjo gjithashtu do t’ju jep diqka per te biseduar kur ju bashkoheni me nje shoqeri.

Lexoni. Jo vetem qe kenaqeni duke lexuar, por eshte e mire edhe per vetedukimin tuaj si person.

Bashkohuni ne nje komunitet online. Mos e perdorni kompjuterin tuaj vetem per lojra. Bashkohuni ne forume, ne dhoma bisede per te njohur njerez gjithashtu.

Ushtroni. Tani eshte koha qe ta beni trupin tuaj sic keni deshiruar gjithmone. Ushtroni cdo dite, do te jete me e shendetshme per ju.

Degjoni shume muzike. Nese jeni fans i muzikes, ju mund te kenaqeni kur jeni vetem duke degjuar muzike, mund te degjoni disa kenge te cilat ju kujtojne ndonje gje.

Dilni dhe kenaquni. Eshte nje bote e madhe, kenaquni me ate qe jeta ju ofron pasi t’a beni kete njerzit do te deshironin qe te ju njohin juve dhe te jene me ju.