Qysh Me u bo i Popullarizuar?

Njeriu mund te behet i famshem ne menyra te ndryshme dhe me e rendesishmja eshte per ju qe te beheni te famshem nuk ka problem se ne cilin vend vendosni. Egzistojne kuzhinier/e, artista , kengtare. Por nuk ka rendsi se qfare ju intereson ju do te beheni i famshem.

Behuni i sigurte qe kjo eshte enderra e juaj. Filloni duke e bindur veten tuaj.

Kuptoni se nuk eshte vetem nje rruge per fame.

Beni diqka inspiruese qe te tjeret te mund te ju shikojne juve. Behuni me i miri ne diçka  dhe i pari per te bere diçka, provoni dhe hulumtoni per te gjetur diqka qe asnuksh nuk e ka bere ndonjehere, dhe beje ate.

Shkoni neper vende te famshme. Ju mund te beheni i famshem duke e vendosur nje video tuaj ne YouTube ose te shkoni ne ndonje emision Got Talent dhe ta shprehni talentin tuaj per diqka. Sigurisht qe ka edhe vende qe jane me te lehta per te marre pjesmarje vetem interesohuni dhe do te merrni pjese dhe do ta permbushni endrren tuaj.

Provoni te kontaktoni me njerez te famshem dhe ata do te interesohen per ju dhe vendin tuaj, mos provoni te kontaktoni me ta nese ata nuk ju pergjigjen.

Kontaktoni gazeta, dhe interesohuni qe ata ta bejne nje interviste me ty.

Nese deshironi te beheni nje aktor i famshem gjejeni teatrin me te afert dhe audicionet per te luajtur, ju mund te beheni i famshem.

Shkoni ne takime te ndryshme. Shkoni ne koncertet e shkolles ku kendohet ose gjera te tilla, Nuk eshte me rendesi se si e nisni. Shumica e njerezve te famshem e kan filluar kete.

Mos pritni per enderren. Punoni per ate.