Qysh Me Shpernda Wireless Pa Perdorur Router?

Shumica e njerezve te cilet kane me shume se nje kompjuter p.sh. laptop, celular, kane wireless ne shtepi. Por nese ju jeni ne nje vend ku nuk mund ta perdorni routerin eshte shume e lehte qe vete te shperndani wireless pa pasur nevojen e routerit vetem se do te ju nevojitet Windows 7.

Ketu jane shume menyra qe te leshoni wireless pa pasur router. Nje menyre eshte qe te krijoni nje rrjet ad-hoc ne windows 7. Por menyra me te cilen mund te arrini sukses me lehte eshte permes nje programi qe quhet Maryfi.

maryfi1
Se pari e shkarkoni kete program pasi qe ta instaloni ju duhet te vendosni emrin se si deshironi qe Wirelessi juaj te quhet, dhe fjalekalimin qe deshironi. Pastaj klikoni butonin “View Network Connection to Setup Internet Sharing” per te hapur rrjetet e Windows 7.

Klikoni me tastin e djathte me cilin rjet deshironi qe ta shperndani wirelessin.

maryfi2
Pastaj shkoni tek properties dhe zgjedhni “allow other network users to connect to this computer internet connection.”

maryfi3
Pas kesaj klikoni tek settings qe ta zgjedhni se cka deeshironi te shperndani. Klikoni Ok pasi te kryeni zgjedhjet.

maryfi4
Tani wirelessi juaj do te shperndahet.

maryfi5
Nese ju keni IP Adresa vendosini ato tek Internet Portocol.

maryfi6

 

 • t`njetin sen e boj me Virtual Acces Point . Veet e kom ndreq (H).

 • GentM

  t`njetin sen e boj me Virtual Acces Point . Veet e kom ndreq (H).

 • Kjo funksiono veq prej laptopit edhe prej Pc nese ai ka Wireless card a po ??

 • Kjo funksiono veq prej laptopit edhe prej Pc nese ai ka Wireless card a po ??

 • Töni

  Connectify ton jeten

 • Valon

  me Ipko pse so ka bon me PPOE???

 • Premtim

  me DIAL-Up t’IPKOs nuk funksion, apo jo ?!

 • hej a bon en Win XP a veq en Win7

  • kalaveshi qe ti qin ropt

   Jo oj lop

 • hej a bon en Win XP a veq en Win7

  • kalaveshi qe ti qin ropt

   Jo oj lop

 • Fatt

  connectify osht ni tjeter app

 • Fatt

  connectify osht ni tjeter app

 • Pro

  a muj me Win 8 :/

 • Pro

  a muj me Win 8 :/

 • Hamdi

  mue spom funksionon qeky problem (N)

 • Lavdrim

  Ktu duhni me pas per pc usb qe merr edhe shperndan rrjet a per laptop duni me pas karten e rrjetit :/ sfunksionon pa ato 🙂

 • Engji

  Kur po du me ja ba Start hotspot po ma qet qeta :
  ”Hotspot cann’t be started/stopped
  Wi-Fi key should be 8 to 63 alphanumeric case sensitive”
  Qka me ba?

  • Trullan

   passwordin po thot jepja me mbi 8 karaktere dhe te jen te ndryshme si psh:

   … Dr3nicaK1ng#

Qysh me shkarku mp3 nga YouTube?

Qysh me i krahasu dokumentet e bashkangjitura në email?