Qysh me rikthy shkëlqimin e flokëve?

Përbërësit e maskës e cila rikthen shkëlqimin e flokëve e njëkohësisht i forcon ato janë:

  •  1 gotë kos
  • 1 lugë kakao
  • 1 lugë mjaltë
  • 1 lugë vaj ulliri.

Vendosim në një enë kosin në të cilin shtojmë kakaon dhe mjaltën.

Përziejmë mirë dhe në fund shtojmë vajin e ullirit.

Aplikojmë këtë maskë që nga rrënjët e deri në gjatësinë e flokut dhe lejohet të veprojë për 1 orë.

Lahen flokët si zakonisht.

Kjo maskë duhet të përsëritet 1 herë apo 2 herë në muaj.

 

shkelqimi i flokeve