Qysh Me Qene Vajza qe cdo Djale e Deshiron?

Keni menduar ndonjehere se si disa vajza i cmendin te gjithe “djemet e mire”? Mire nuk eshte ndonje gje shume e komplikuar eshte dicka shume e thjeshte.

Punoni ne dukjen tuaj. Shikoni per  pershtypjen e pare tek nje djale. Behuni natyrale, veshjet duhet te jene te bukura.  Beni gjerat qe ju gjithmone keni dashur ti beni por nuk keni mundur. Psh: humbni peshe nese ju mendoni se jeni pak me e shendoshe.

Behuni e pavarur. Sigurisht do te ju duhet pak pune ne kete, sepse djemte duken te gjithe te forte por pas pak kohe ata ndihen ne dashuri. Shume djemve do ti jepni pershtypje shume te mire dhe ju do te fitoni nje reputacion te mire.

Punoni ne gjuhen trupore. Kjo eshte shume me e rendesishme se fjalet. Behuni me e hapur me njerez jo vetem ne gjerat qe ju thoni, ne menyren se si prezantoheni, psh kur flisni me nje djale shikojeni ne sy dhe beni kontakt me sy. Kjo menyre do ta beje personin qe ta pelqeni.

Behuni vetvetja. Te beheni si dikush, ju nuk do te jeni vetem te stresuar por ju do te keni te genjeni. Kjo eshte me e rendesishmja sepse ju duhet te jeni vetvetja.

Mos ndryshoni per nje djale. Kure mos provoni te ndryshoni per ndonje djale, kush ju deshiron ju deshiron se si jeni tani ne fund te fundit ata duhet te ju duajne si jeni e jo si mendojne qe duhet te jeni.