Qysh Me Qene me Mire kur Jeni i Semure?

Kur ju jeni i semure, ju mund te shkoni ne shume vende por prap nuk kenaqeni. Ndiqni keto hapa qe te ndiheni me mire.

Provoni ti hiqni ushqimet te pashendetshme. Evitoni ushqimet qe ju bejne te ndiheni me keq, provoni te hani sa me shume fruta dhe ushqime te shendetshme, vecanerisht fruta qe permbajne Vitamin C.

Vishni dicka te nxehte. Ju mund te vishni pizhame dhe te shtriheni, mund te vishni dicka qe eshte me nxehte. Pini caj dhe supe kjo do te ju ndihmoje qe te beheni me mire.

Perdorni medikamente. Medikamentet e ndihmojne trupin tuaj te semure. Nese doktori ju ka rekomanduar ndonje medikament ju duhet patjeter ta provoni ate.

Pushoni. Ju duhet te pushoni reth 8-9 ore kur ju jeni i semure, provoni te beno sa me shume gjume qe eshte e mundshme.

Merrni ajer te paster.