Qysh Me Qene i Mrekullueshem?

Çdokush eshte i mrekullueshem ne dicka. Per disa ajo vjen ne forme te talentit psh vallezimi, kendimi, ose komedia.

Behuni i shendetshem. Ushtroni, ushqehuni me mase te caktuar, vizitojeni doktorin regullisht. Kjo eshte nje nder metodat me te mira qe te jeni i mrekullueshem, sepse trupi i shendetshem ne mendje te shendosh e bejne mrekulline.

Ne kete jete eshte e pikellueshme ta shihni dike qe lendohet dhe trajtohen se ata jane te keqinje. Çdokush eshte dikush dhe askush nuk meriton te jete i injoruar. Ketu eshte gjithmone dicka qe ndihma i nevojitet. Ju do te ndiheshit me mire nese i ndihmoni ata qe kane nevoje.

Ju jeni unik dhe special, çdo person eshte i mire. Mos e lejoni askend qe te ju thot se ju jeni perfekt, sepse çdokush eshte i krijuar ne menyren e vet. Cdo dite shikoni vetveten tuaj ne pasqyre dhe buzeqeshni, tregoni vetvetes se jeni te bukur, dhe se kjo kur nuk do te ndryshoje.

Behuni vetvetja. Kurre mos u beni dicka qe nuk jeni, dhe kurre mos i ndryshoni ambiciet tuaja nuk ka rendesi se çfare te tjeret mendojne