Qysh Me Qene Femije Me i Mire?

Deshironi qe te jeni nje femije me i mire dhe me i sjellshem me prinderit tuaj? Atehere lexojeni kete artikull ne menyre qe ta arrini ate.
Se pari vendosni per nje qellim. Çfare veti dua te kem qe te behem nje femije me i mire?

Kaloni kohe me prinderit tuaj.
Vetem pak kohe qe te kaloni me prinderit ben qe te keni mirekuptim dhe ta kuptoni me mire njeri-tjetrin.

Sakrifiko dicka per ta duke mos shkembyer asgje tjeter. Prinderit jane fuqia jone. Duke sakrifikuar diqka per ta, ben me te miren qe nje djale/vajze mund te bej. Tregoju prinderve qe brengoseni per ta. Qendroni gjithmone me ta ne raste gezimi dhe hidherimi.

Kujdesuni per ta siç bejn dhe ata per ju. Meso diqka prej tyre. Prinderit mundohen qe te lene gjithe ate qe din tek femijet e tyre keshtu qe mundohuni te mesoni prej tyre sepse do iu ndihmoj shume.

Behuni nje nxenes i mire. Nese beheni nje nxenes i mire, prinderit tuaj do te jene mjaft te gezuar dhe krenar per ju dhe gjithashtu do iu shperblejne.

Mundohuni qe te jeni i kuptueshem. Mundohuni qe ti shikoni gjerat nka kendi i tyre i veshtrimit. Gjithmone kerkoni keshillen e prinderve, sepse ne situata qe do iu duhet te merrni vendime te rendesishme, prinderit do iu japin keshillen me te mire, sepse ata nuk ua duan te keqen.


Behuni i dashur me ta. Sheroni te gjitha plaget e tyre me ilaçin me te mire, dashurine tuaj per ta. Dhe ne fund mundohuni qe ti mbani prinderit tuaj gjithmone te gezuar, bejeni me te miren per ta sepse prinderit jane gjeja me e shtrenjte qe keni.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME