Qysh me përgaditë torte me biskota?

Përbërësit:

  • 1 kuti biskota
  • qumësht
  • 2 lugë miell
  • 2 lugë nisheste
  • 2 gota të cajit sheqer
  • 4 lugë kakao
  • 4 gota qumësht.

Biskotat renditen në një enë, dhe ia shtojmë nga një lugë qumësht mbi qdo biskotë.

Qumështi, mielli, nishestja, sheqeri dhe kakao kombinohen në tenxhere dhe lejohet masa të vlojë derisa të trashet.

Vendoset kjo masë mbi biskota.

Pasi të jetë ftohur shtohen biskota oreo të copëtuara mbi për dekorim.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME