Qysh me përgaditë supë pule me oriz?

Përbërësit:

  • 1 litër supë pule
  • 50 gram oriz
  • 3 vezë
  • lëng limoni
  • majdanoz
  • piper.

Në tenxhere me supë të nxehtë, shtohet orizi i pastruar dhe zihet 20 minuta.

Vezët tunden me mikser, u shtohet lëngu i limonit dhe duke përzier vazhdimisht shtohen 100 ml supë e nxehtë.

Kjo masë i shtohet supës, përzihet mirë dhe shtohet majdanozi i grirë.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME