Qysh me përgaditë petulla me mollë?

Përbërësit:

  • 12 lugë miell
  • 1 gotë jogurt
  • 2 vezë
  • 1 pecivë
  • 2 molla
  • Sheqer pluhur
  • Sheqer vanillë
  • Vaj.

Formojmë prumin nga mielli, vezët, jogurti dhe peciva.

Mollët qërohen dhe grihen në rende dhe shtohen në brumë.

Me lugë vendosim brumin në vaj të nxehtë dhe fërgohen nga të dyja anët.

Petullat e skuqura largohen nga yndyra, kullohen në letër kuzhine dhe u shtohet mbi sheqer pluhur dhe sheqer vanillë.

petulla me molle

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME