Qysh me përgaditë parfe me fruta?

Përbërësit:

  • 500 gram boronica apo dredheza
  • 150 gram sheqer
  • 250 ml ajkë e ëmbël.

Bluajmë dredhëzat apo boronicat në mikser.

Shtojmë sheqerin dhe përziejmë derisa të bëhet masa në formë pureje.

Përziejmë ajkën veqmas me mikser dhe pasi të trashet e shtojmë në masën e dredhëzave derisa të bëhet një masë e vetme.

Masa e përgaditur vendoset në gota në të cilat do të shërbehet dhe futet në frigorifer për disa orë.

yogurt with muesli and berries in small glass

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME