Qysh me përgaditë maskë për lëkurë të butë?

Dëshironi të keni një lëkurë të butë si mendafsh?

Maskat në qëndrat estetike janë shumë të kushtueshme për t’i dhënë trajtimin e duhur lëkurës suaj, por, egziston gjithmonë një zgjidhje më e lehtë.

Maskat të cilat mund t’i pergatisni në shtëpi kanë rezultuar mjaft të efektshme.

Maskë me banane dhe majonezë:

Marrim një banane, i heqim lëkuren dhe e ndajmë në pjesë të vogla.

Hedhim bananen në një tas, pastaj hedhim tre lugë majonezë, i përziejmë dhe i shtypim me lugë deri sa të jetë krijuar një masë në formë pureje.

Në fund e vendosni masken me kujdes mbi fytyrë larg rrathëve të syrit dhe larg kontureve të buzëve.

E lëmë të qëndrojë masken për 5 minuta dhe e shpërlajmë fytyren me ujë të vakët.

Avokadoja është një përbërës të cilin mund t’a shtojmë në këtë maskë sepse ka një efekt shumë të mirë tek lëkura juaj.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME