Qysh me përgaditë maskë për fytyrë me xhelatinë?

Përbërësit:

  • 1 lugë xhelatinë
  • 2 lugë qumësht.

Vendoset në një tenxhere xhelatina me qumështin dhe lihet në zjarrë derisa të shkrihen kokrrat e xhelatinës.

Lyhet fytyra me këtë maskë dhe lejohet të qëndroj ënë fytyrë derisa të thahet.

Shpërlahet me ujë të vakët.

Kjo paskë pastron fytyrën nga pikat e zeza, si dhe zbutë lëkurën.

Beauty skin care cosmetics and health concept. Closeup young woman face, girl removing facial peel off mask on gray. Peeling

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME