Qysh me përgaditë gjevrekë?

Përbërësit:

  • 1 gotë jogurt apo qumësht
  • ½ luge majë buke
  • 2 vezë
  • 100 gram susam
  • Kripë
  • Miell.

Vendosim majën e bukës në një enë dhe shtojmë pak qumësht dhe pak sheqer.

gjevrek

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME