Akullore per 60 Sekonda

qysh-me-pregadite-akullore-per-60-sekondaNe sezonen e veres dhe me te nxehtit qe na kaploj kete dite idea per te pregaditur  nje Akullore eshte shume e pershtatshme.

Keshtu qe une po du me nda me ju receten favorite timen per pergaditjen e Akullores ma te mire ne bote (nuk po boj hajgare per kohen 60 sekonda). Pra eshte nje recet per Akullore me krem edhe frutat keto jan edhe perbersit kryesore. Pra krejt cka ju duhet jane disa frute te ngrira pakes sheqer dhe krem.

Kremi eshte vetem opcionale ketu, ia shton pakes embelsi te lezetshme  shijes por nese jeni me shume per te qene me fresket dhe me e shpejte ju rekomandoj me perzi pakes me uje dhe akullorja juaj behet super.

Pra cka po pritni?

Receta e akullores me fruta per 60 sekonda sherbehet per 3-4 persona. Nese keni luleshtrydhe kjo do te thote se keni nje fillim te mire por gjithashtu vlene edhe nese keni frute tjera siq: Banane, mango ose pjeshka dhe cdogje tejtere qe mund te imagjinosh.

E vetmja gje qe duhet te kemi kujdes eshte sasia e sheqerit e cila duhet te jete ne perputhshemri me frutat te cilat i zgjedhim.

Perbersit:
300g – Luleshtrydhe te ngrira (ose me vone i ngrijme)
1/3 e filxhanit (perafershisht 70g) Sheqer
1/3 e filxhanit Krem

Procedura:

1. Vendosni te gjithe perbersit ne nje ene te thelle dhe me Mikser
perzieni deri sa te bluhen dhe te arrijne te duken te gjitha copat
e vogla.
2. Pastaj shiojojeni dhe nese mendoni qe ka nevoj per ekstra sheqer
shtoni edhe pakes sheqer perzieni dhe futeni ne friz per te ngrire.

Ju Befte Mire.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME