Qumesht me Banane

Kjo recete eshte shume e shijshme, sidomos per ata qe i duan bananet. Mund te perdoren edhe frutet tjera, sipas shijes suaj.

Perberesit:

  • Qumesht
  • Banane
  • Nje luge caji me sheqer ose pluhur vanille.

Derdhni qumeshtin

Merrni nje banane, ndajeni ne copa dhe shtojeni tek qumeshti

Shtoni edhe sheqerin

Perdorni mikser per te perzier gjithe masen, deri sa te mos kete copeza bananesh dhe te mos shihen grimca sheqeri ne siperfaqe

Derdheni sasine ne nje gote, servoni dhe shijojeni.