Mufins

Perberesit:
  • 4 veze
  • 4 filxhana sheqer
  • 3 filxhana vaj
  • 3 filxhana kos
  • 1 sheqer vanileje
  • 1 levore limoni ne rende
  • 7 filxhana miell
  • 1 gjysem qese pluhur paste
Gatimi:

Te gjithe perberesit perzihen fillimisht dhe ne fund hidhet mielli gradualisht dhe perzihet mire.
Masa hidhet ne tepsi te muffinsave.
Ne forma te tepsise vendoset dy e treta e brumit.
Vendosim 4-5 copa brusnica ne brum, ose edhe rrush te terur (rrushin e terur e leme ne uje 20 minuta dhe e kullojme). Pastaj hidhet edhe nje pjese e brumit dhe mbushen format.
Furra nxehet ne 200 grade dhe kur te futen ne furre ato piqen per 170 grade per 35 minuta.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME