Kunguj me Veze

Perberesit:

 • 4 kunguj
 • 1 qepe
 • 1 domate
 • 4 veze
 • 2 thelpinj hudhre
 • vaj ulliri
 • piper i zi
 • kripe

Gatimi:

Ne nje tenxhere hidhni vajin e ullirit. Siper shtoni qepet e grira, kungujte e grire ne trashesine e gishtit, domatet e grira kub, hudhrat, kripe dhe piper dhe lereni te ziej pa shtuar fare uje. Ne nje ene, rrihni vezet dhe shtojini ne tenxhere pasi kungujte te jene zbutur dhe perzini bashke. Sapo te jete bere, mbyllni zjarrin dhe lereni per pak mınuta te prese. Servireni te nxehte.

 

Burimi: recetakuzhine.net

 • klarisa tiran

  shume e shishme apo jo
  nuk e kish menduar ndonje here kete recet

 • klarisa tiran

  shume e shishme apo jo
  nuk e kish menduar ndonje here kete recet

Qysh me përgaditë kofshë pule pikante?

Qysh me përgaditë sarma pule?