Jogurt

Deshironi qe te provoni nje jogurt shume te shijshem? Ateher pergatiteni nje, sipas udhezimeve ne kete artikull.

Perberesit:

  • Jogurt me shije te vanilles
  • Banane
  • Kanellë
  • Salse molle

Vendoseni jogurtin ne nje tas, shtoni salsen e molles dhe perzieni masen:

Preni bananen ne cope, dhe vendoseni ne jogurt:

Vendosni edhe kanellen:

Edhe disa arra jane te preferueshme:

Servojeni te ftohte:

Ju befte mire.