Qysh Me pas nje Imazh te Mire te Vetvetes?

Te qenurit me imazh te mire do te ju beje me te lumtur.

Ndaloni duke kritikuar veten tuaj. Nese dicka ju duket gabim, mos u fokusoni ne te vetem thuani se pa te ju nuk do te jeni perfekt. Fokusohuni ne gjerat tuaja me te mira.

Cdo nate para se te fleni shkruani gjerat qe ju pelqejne nga vetvetja. Kjo do te mund te ishte dicka per bukuri psh syte buzet ose dicka tjeter te ketij lloji.

Flini sa me shume. Kjo mund te ju duket e paduhur por kjo ndihmon. Kjo eshte sepse kur ju beni sa me shume gjume ju do te jeni me te lumtur dhe pozitiv.

Regullojini floket sa me mire dhe vendosni makijazh (vetem nese deshironi).

Beni dicka qe do te ju beje krenar me vetveten.

Nese ju jeni ne stres vetem provoni te keni argetim.