Qysh Me pas nje Dite te Mrekullueshme si Femije?

Cdokush deshiron te kete nje dite te mrekullueshme si femije. Ndonjehere eshte e rende sepse ndonjehere dita mund te ju shkoje me merzitje. Por pasi ta lexoni kete artikull ju do ta leni karrigen e kompjuterit dhe do te shkoni qe te keni argetim.

Zgjohu ne cfare kohe deshironi. Harojeni se ka dicka ne mendjen tuaj qe duhet te zgjoheni heret ose keni ndonje pune. Nese ju keni per te shkuar ne park zgjohuni ne ora 11 ne mengjes hani mengjes pastaj mund te dilni.

Hani nje mengjes te mire. Hani nje mengjes te mire dhe dita do te ju shkoje mire sepse dita e mire shihet ne mengjes.

Behuni gati per gjerat qe keni per te bere. Pas mengjesit, pastroni dhembet tuaj beni nje dush. Mund te shikoni ndonje film ose te shikoni TV.

Nese ju deshironi te dilni por moti nuk eshte i mire, ftojeni nje shok dhe shikojeni ndonje film. Luani lojrat e juaja te preferuar me motren ose vellain tuaj. Ftojeni shokun e ngushte dhe gatoni dicka te mire. Vallezoni kendoni dhe kenaquni.

Kenaquni me prinderit. Kur prinderit e juaj te vijne ne shtepi shkoni dhe kaloni kohe me ta. Shikoni ndonje film, ose shikoni ndonje ndeshje sporti.

Nese ju nuk keni shkolle neser atehere kenaqsia vazhdon! Nese ju deshironi ju mund te qendroni gjithe naten te zgjuar duke u argetuar. Merrni lojera me muzike dhe vendosni ndegjuese dhe therisni ndonje shok keshtu qe do te kenaqeni.