Qysh me pёrgaditё biskota me dardha?

Pёrbёrёsit:

  • 250 gram dardha tё thata
  • 250 gram miell kokosi
  • 1 lugё caji kanellё
  • 1 bardhё veze
  • lёngu dhe lёvorja e njё portokalli
  • 3 lugё reqel kajsish.

Dardhёt, kokosi, kanella, lёngu dhe lёvorja e portokallit, dhe e bardha e vezёs bluhen nё mikser.

Nga kjo masё gatuhen biskotat nё formё dardhёsh dhe rradhiten nё tepsi tё lyer me yndyrё.

Reqeli i kajsive shtypet dhe me tё lyhen kekёt.

Kanella pritet hollё dhe vihet pranё qdo dardhe nё formё bishti.