Qysh Me Luajtur eRepublik?

eRepublik eshte nje loje online strategjike qe luhet shume koheve te fundit. Se pari per te u regjistruar klikoni ketu. Ne kete loje, ju regjistroheni si qytetar i Shqiperise, kurse Kosova fatkeqsisht eshte pjese e Serbise, por qe mund te lirohet nese Shqiperia arrin te kete numer te madhe te banorve (perdoruesve), andaj regjistrohuni dhe ftoni sa me shume shoke.

Së pari dua ti përshëndes lojëtarët e ri dhe tua përkujtoj se çelësi i kësaj loje është “DURIMI” dhe mos shpenzimi i GOLDIT!

Në fillim të lojës kërkohet ta zgjedhni një ushtri.

Pastaj tek ndonje grup dhe te beni join.

Pastaj shfaqet ky mesazh:

Kështu duket faqja e parë e lojës:


Misioni I

Kliko tek misionet për të filluar me misionin e pare.


Nëse klikon te “Get a job” të hapet kjo faqe ku mund ta zgjedhësh rrogën më të mirë.

Kliko mbi “My Places”, pastaj hapet toka yte ku mund të punosh dhe ta gjesh një vend pune:

Kliko prap tek Missions për ta përfunduar misionin

Pastaj hapet kjo dritare që të informon për shpërblimet që sapo morre


Kur kalon një nivel ti përfiton qdo herë nga 1 GOLD.

Por me kalimin e nivelëve është më e vështirë të kalohen nivelet pasi që të duhen qdo herë më shumë e më shumë pikë eksperience.


Misioni II

Misioni i dytë është për të treguar si të ushtrosh

Pasi qdo herë që të ushtrosh të shfaqet kjo dritare

Cdo herë nëse punon dhe ushtron merr një shperblim të vogël, 1 fuqi (strength) dhe pikë eksperience (XP)

Mbasi ke punuar dhe ke ushtruar mund të marresh këtë shpërblim


Misioni III
Misioni tjetër është për tu pranuar në një Military Unit si antar i përhershëm

Pasi ke arritur rangun private dhe ke vrarë 10 kundërshtar mund të pranohesh në MU

Ky mesazh të del kur je pranuar në Special Staff of Albania

Mbasi të mbaroni disa misione ju mund ta ndërroni vendndodhjen në USA
për të punuar atje me rroga më të mira.


Luftimi
Për të luftuar kliko mbi Wars

Për të luftuar kliko “Fight”

Çdo aksion shpenzon 10 energji.

Kur e mposht një kundërshtarë shfaqet një mesazh ku të tregon sa dëm ke bëre dhe sa pike rangu dhe eksperience ke fituar.

Vërejtje
Asnjëherë mos shpenzo GOLDIn (arin) për të rikthyer energji.
Çdo orë ti automatikisht mund të rikthesh me an të bukës 100 energji.

 

Per cdo pyetje, paqartesi, apo te tilla, mos hezitoni te kontaktoni duke derguar mesazh:
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5654819

/gazeta news24 eRepublik

 

 • aAA ka mja qi shkit e nans, me kosov e me territor ttynev e deri nA0zi, e nAmerik ka me ba KOSOV..

 • aAA ka mja qi shkit e nans, me kosov e me territor ttynev e deri nA0zi, e nAmerik ka me ba KOSOV..

 • LA12

  qysh me kthy userin qe ma kan blloku see :(.

 • LA12

  qysh me kthy userin qe ma kan blloku see :(.

  • BLACKHAWK

   EDHE MU MA KAN BLLOKU NI ACC ME LEVEL SHUM TE MADH
   A KA NAJ MENYR PER ME KTHY ACC ?????????????????

 • Ardit Nike

  Bashkohuni me lojen me lojen me te luajtur per shqiptaret eRepublik.
  Kemi nevoje per ndihmen tuja per tu mbrojtur kunder pushtimit te perditshem serb.
  Regjistohuni http://www.erepublik.com/en/referrer/arditi011

 • Ardit Nike

  Bashkohuni me lojen me lojen me te luajtur per shqiptaret eRepublik.
  Kemi nevoje per ndihmen tuja per tu mbrojtur kunder pushtimit te perditshem serb.
  Regjistohuni http://www.erepublik.com/en/referrer/arditi011

 • Qiky DardanH a din me lu per veti qyrja level 🙂

 • komentatori

  Qiky DardanH a din me lu per veti qyrja level 🙂

 • Ncnncnccncn marre duhet mi ardh atij qe e ka postu kett loj koti kjo mas pari duhet mu fshi krejt.Edhe ju budallt duni me dit qe Kosova nuk osht pjes e serbis e mos rreni more rrencat e flliqt zoti ju denoft ishalla per ket fjal qe po boni per kosoven ju ardht prej zotit denimi

 • Faqe shum e mir mirepo nje gabim Kosova nuk ka qen nk eshte dhe kurr sdo te jete pjese e serbis**.

 • ubi

  e kisha lu me plot qef amo puna qe spo di .. see spo ka VIDEO TUTORIAL

 • ubi

  e kisha lu me plot qef amo puna qe spo di .. see spo ka VIDEO TUTORIAL

 • Zaqi Azemi

  qysh me marr golda pa u lodh hiq kallxona se qysh me lujt pe dim

 • Zaqi Azemi

  qysh me marr golda pa u lodh hiq kallxona se qysh me lujt pe dim

Qysh me bo punim me ngjyra?

Qysh me festu ditën e numrit Pi (π)?