Qysh me kriju qirinjë me aromë kafeje?

Përbërësit:

  • kafe e bluar
  • dyll bletësh.

1.Vendosim dyllin e bletëve në një enë, dhe e vendosim mbi tenxhere me ujë, në mënyrë që të shkrihet mbi avull.

2.Marrim një gotë të vogël të krijuar nga kartoni, dhe ngjisim fitilin e qiriut në mes të gotës.

3.Marrim 1 lugë kafe të bluar dhe e vendosim në fund të gotës.

Shtojmë dyllin.

Shtojmë edhe një lugë kafe pasi të kemi vendosur dyllin dhe e lejojmë të ngrihet.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME