Qysh Me Kalu nje Dimer te Mrekullueshem?

Keni dashur qe gjithmone te keni nje dimer mbreselenes? Mire ndoshta ne mund te ju ndihmojme.

dimer
Gjithmon merni ndonje pije te nxehte pasi keni ardhur nga ftohti. Kafja, caji jane zgjedhje te mira.

Beni luftera me bore. Ndertojeni njeriun e bores, dhe luani lojra tjera me bore.

Luani sportet e dimrit si hockey, skijimi, patinazhi .

Vishni pizhame te ngrohta. Vishni pizhame te ngrohta keshtu qe te mos keni te ftohte kur dilni jashte.

Eshte dimri i heret, planifikoni per ndonje feste qe do te festoni ne dimer. P.sh. Krishtlindjet, Viti i ri etj.

Beni nje liste te 5 gjerave qe ju i doni nga dimri. Ndoshta ju e doni boren, ose qe erresohet heret, ndoshta skijimin, ndertimin e njeriut te bores beni nje liste dhe shkruani per ate.

Nese ju jeni duke u ndier i merzitshem planifikoni per veren. A keni ndonje udhetim ose pushim te planifikuar? Eshte ditelindja juaj gjate veres? Planifikoni per ate! Beni nje liste te mysafirve, ose gjerave qe ju deshironi te merrni gjate pushimeve.

Kaloni naten duke pire dicka te nxehte. Shikoni filma ose lexoni ndonje liber.

Ushtroni. Disa njerez e perdorin dimrin si nje arsye per te mos ushtruar, por eshte koha me e rendesishme e vitit qe te ushtroni! Ju nuk keni pse te ushtroni diku jashte ju mund te ushtroni ne shtepine tuaj.

Kujdesuni per vetveten. Beni dush te shpejte. Dimri juaj do te jete shume me i mire nese ju e trajtoni trupin tuaj se si e trajtoni gjate veres.

Mos qendroni jashte per nje kohe shume te gjate sepse mund te semureni.

Vetem kenaquni! Dimri ndodh vetem njehere ne vit keshtu qe nuk ka asgje per ty qe ta ndaloje ate, keshtu qe duhet te kenaqeni gjate dimrit.