Qysh Me Jailbreak iPhone 4S me iOS 5 ne Windows?

Jailbreak untethered (pa nevoje per lidhje me kabllo USB ne kompjuter sa here qe e ristartoni) me ne fund eshte leshuar per iPhone 4S me iOS5 qe mund ta beni tani edhepermes Windows-it. Pas muajsh pritjeje, ju tani mund te shkarkoni veglen Absinthe per Windows qe sherben per te bere jailbreak iPhone 4S-in brenda pak minutash. Verejtje: Ky udhezim realizohet vetem me Windows kompjuter.

 

Ne kete udhezues do te ju tregojme se qysh me jailbreak iPhone 4S qe shfrytezon iOS 5.0 ose iOS 5.0.1 (te dy verzionet) ne menyren me te mire dhe me te sigurte.

 • Sigurohuni qe se pari te krijoni nje backup te iPhone-it tuaj para se te filloni me proceduren. Mund te shikoni ketu se si krijohet nje backup.
 • Sigurohuni poashtu qe te keni versionin e fundit te iTunes (iTunes 10.5.3).

Hapi 1: Shkarkoni Absinthe per Windows nga ky link dhe ruani folderin me emrin “Absinthe” ne desktop.

Hapi 2: Klikoni dy here ne zip fajllin Absinthe ekstraktoni ate ne folderin Absinthe. Hapeni folderin Absinthe dhe hapeni aplikacionin Absinthe.

Vini re:

Aplikacionin duhet ta hapni si Administrator. Klikoni me tastin e djathte mbi Absinthe exe dhe zgjedhni opcionin “Run as Administrator”.

Hapi 3: Pasi te hapet Absinthe, do te ju shfaqet mesazhi qe ta lidhni iPhone 4S me kompjuter.

Vini re:

a.  Largoni passcode nese e keni te aktivizuar perderisa e beni jailbreak iPhone 4S (Settings -> General -> Passcode Lock -> Turn Passcode Off).

b. Largoni poashtu te gjitha VPN konfiguracionet qe i keni te konfiguruara ne iPhone.

Hapi 4: Absinthe do te gjej iPhone-in tuaj dhe poashtu do te tregoj versionin e iOS qe eshte duke perdorur. Klikoni butonin Jailbreak.

Pasi te klikoni butonin Jailbreak programi do te ju njoftoj me hapat e procesit te jailbreak siq jane:

“Beginning jailbreak” (kjo mund te zgjase – ne rastin tone zgjati me shume se 10 minuta ne iPad 2, ndersa ne iPhone 4S ishte me shpejte)

“Sending initial data” ne kete hap do te ju shfaqet mesazhi “Restoring in Progress” ne iPhone 4S (kjo mund te zgjase poashtu shume – neve na morri 15 minuta kohe)

“Waiting for reboot”

“Waiting for device to finish rebooting” perderisa iPhone 4S ristartohet.

“Preparing jailbreak data”

“Sending payload data” (kjo poashtu mund te zgjase – ne rastin tone 15 minuta)

Hapi 5: Ne fund do te ju shfaqet mesazhi “Almost done – hapeni iPhone 4S, dhe zgjedhni ikonin “Jailbreak” per te perfunduar.

Hapi 6: Hapeni iPhone-in. Gjeni ikonen e  Absinthe (jo te “Jailbreak”).

Hapi 7: Hapeni aplikacionin Absinthe. Kjo do te hap faqen greenpois0n dhe do te ristaroj iPhone 4S. Pasi te ristartohet, do te shihni ikonen e Cydia.

Kjo eshte e tera, iPhone 4S i juaj eshte bere jailbreak me sukses.

 • edona

  Me Falni , Per Qfare nevojitet ky program JAILBREAK dhe a eshte i domosdoshem per me pas , a eshte i Demshem per iphone ndonje efekt te procesorit apo iOS … a ka mundsi te tregoni me shum per ket program se per qfar nevojitet dhe a mund te demtoj iphone me instalimin e tij ??? flm per mirkuptim ju lutem me pergjigjnu sa me shpejt ????

  • Edi

   edona ky program nevojitet per ta ber iphonin si te duash ti duke installuar themes dhe te gjitha programet e app store qe jan me pagese ktu i merr pa pagese me ane te installusit qe installohet nepermjet CYDIA.gjithcka cka ben jailbreak esht installimi i cydias ne iphone e prej cydias mundesh me bo ca te dush me iphonin tend.kjo mundet me demtu programin e iphonit nqs nuk veprohet me rregull saktesisht dhe pa asnje gabim por iphoni behet restore prap me itunes ne ast demtimi dhe kthehet ne gjendjen e meparshme.nuk sugjerohet per fillestar

 • edona

  Me Falni , Per Qfare nevojitet ky program JAILBREAK dhe a eshte i domosdoshem per me pas , a eshte i Demshem per iphone ndonje efekt te procesorit apo iOS … a ka mundsi te tregoni me shum per ket program se per qfar nevojitet dhe a mund te demtoj iphone me instalimin e tij ??? flm per mirkuptim ju lutem me pergjigjnu sa me shpejt ????

  • Edi

   edona ky program nevojitet per ta ber iphonin si te duash ti duke installuar themes dhe te gjitha programet e app store qe jan me pagese ktu i merr pa pagese me ane te installusit qe installohet nepermjet CYDIA.gjithcka cka ben jailbreak esht installimi i cydias ne iphone e prej cydias mundesh me bo ca te dush me iphonin tend.kjo mundet me demtu programin e iphonit nqs nuk veprohet me rregull saktesisht dhe pa asnje gabim por iphoni behet restore prap me itunes ne ast demtimi dhe kthehet ne gjendjen e meparshme.nuk sugjerohet per fillestar

 • Arsimvv

  Qysh me gjet e me qit ikonen e instalusit ne ekran te iphon-it.

 • Arsimvv

  Qysh me gjet e me qit ikonen e instalusit ne ekran te iphon-it.

 • Ensarijon

  a vlen edhe per iphone 3g

 • Ensarijon

  a vlen edhe per iphone 3g

 • Artaniks

  Flm stafi un e rregullova pa problem hiq…

 • Artaniks

  Flm stafi un e rregullova pa problem hiq…

 • Edonna

  Edi degjom kete gje siq shkruan me nalt e bera me sukses por lexova edhe dikur tjeter per nje gje qe quhet CORONA ? per qka eshte ajo ??? pergjigju ndokush sa me shpejt ????

 • Edonna

  Edi degjom kete gje siq shkruan me nalt e bera me sukses por lexova edhe dikur tjeter per nje gje qe quhet CORONA ? per qka eshte ajo ??? pergjigju ndokush sa me shpejt ????

 • bimi

  Sorry. the attached device is not supported. Qka mi than ksaj spo ben tek verisioni 5.0.1 esht iPhone 4 a din dikush naj ndim plz

  • Mini

    ky funksionon vetem ne iphone 4S, per iphone 4 duhet te perdorni redsnow

 • bimi

  Sorry. the attached device is not supported. Qka mi than ksaj spo ben tek verisioni 5.0.1 esht iPhone 4 a din dikush naj ndim plz

  • Mini

    ky funksionon vetem ne iphone 4S, per iphone 4 duhet te perdorni redsnow

 • Eddonn1989

  a ka nevoj per corona ky jailbreak ?

 • Eddonn1989

  a ka nevoj per corona ky jailbreak ?

Qysh me kriju restore në iPhone?