Qysh Me ja bere me Dije Dikujt qe Nuk Keni Deshire te Jeni Shok i Tij?

Disa njerez mund te jene shume te merzitshem dhe nuk do te ju lejne ne vetmi edhe pse ju nuk i pelqeni ata. Ketu jane disa arsye se si t’i beni ata qe ta dijne qe ju nuk jeni i interesuar qe te mbeteni shoke.

Nese ai vjen ne shtepine tuaj, ju mund t’i thuani se jeni shume i lodhur dhe ju duhet te pushoni.

Nese e shihni ne ndonje vend rrini i qete dhe ecni ne rrugen tuaj.

Nese ju percjell juve, provoni te tregoheni se nuk ju intereson dhe shkoni ne ndonje vend ku nuk shkon ai person.

Nese ata jane ende aty, pershendeteni dhe shkoni diku tjeter.

Nese ata fillojne ndonje bisede, mos e zgjatni ju mund te pergjigjeni vetem me po ose ok.

Nese ata deshirojne te qendrojne me ju me gjate ju mund te thuani se nuk ndiheni mire.