Qysh Me i Tregu Nenes per te Dashurin Tuaj?

Nenat jane te mira dhe te dashura por kur i tregoni per te dashurin tuaj ato ndonjehere behen nervoze dhe gjejne ndonje arsye. Por ne rast se juve ju pelqen vertet nje djale dhe deshironi qe edhe nena juaj te jete e pajtimit ndiqni disa nga keshillat qe mendojme se do te ju ndihmojne.

Bisedoni me nenen tuaj kur ajo eshte ne disponim te mire.  Jo kur ajo vjen nga puna ose eshte e preokupuar nga ndonje pune tjeter. Dhe behuni e sigurte qe ajo nuk eshte e hidheruar apo dicka ne ty.

Tregoni nenes suaj kur jeni vetem ti dhe ajo, kur babai juaj eshte ne dhome provoni ta largoni nga aty pa u verejtur se deshironi te tregoni dicka.  

Jepini asaj kohe qe te mendoje per kete teme.

Shpjegoni asaj se ju deshironi qe ajo te ju besoje juve ne keto gjera,  kjo eshte arsye pse ju i tregoni asaj. Po ashtu shpjegoni se ju jeni duke u rritur dhe eshte natyrale qe te deshirosh nje te dashur.

Nese ajo behet nervoze, mos e provoni perseri. Kjo do ti beje gjerat edhe me keq. Nese ajo behet nervoze behuni me e matur.

Nese ajo thote jo pranojeni ate. Mos harroni se ajo eshte ketu per te ruajtur dhe per te u kujdesur per ty.

Nese ju keni te dashur dhe ajo ju thote jo, provoni te pajtoheni. Nese ju do ta bindni nenen tuaj dhe jeni e mencur sa duhet atehere nena juaj do te ju kuptoj juve.

Mos i thuani asaj se e keni takuar diku online ne ndonje website ose dicka te tille.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME