Qysh me i largu njollat me peroksid hidrogjeni?

Peroksidi i hidrogjenit nuk është efektiv vetëm në shëndetësi, por është edhe largues i shkëlqyeshëm i njollave.

Ai mund të largoj qdo njollë nga qdo material në vetëm disa minuta, në momentin që kombinohet me deterxhent enësh.

Nevojitet:

  • ½ gote peroksid hidrogjeni
  • 1 lugë deterxhent enësh.

1.Kombinohen përbërësit në një gotë.

2.Vendosni pak nga masa në njollë dhe lehtësisht pastroni me një leckë të pastër.

3.Lejoni të qëndrojë për 10 minuta.

4.Pas 10 minutash, njolla do të jetë larguar.

Pastrohet pastaj në lavatriqe.

 

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME