Qysh Me i Kuptu Djemte?

Deshironi te jeni me shume se shoke me nje djale por ju nuk e kuptoni ate? Ose nuk e kuptoni te dashurin tuaj? Ky artikull do te ju ndihmoje qe t’i kuptoni me mire.

Kuptoni se shume djeme nuk kane shume ndjenja sic kane vajzat. Vetem se ju deshironi qe te jeni me te ndjeshem dhe me te hapur kjo nuk do te thote se ju nuk mund te kuptoheni.

Mos provoni te ja ndaloni kontaktet me te gjitha vajzat qe ai flet.

Tregojini gjerat qe ju keni per t’i thene. P.sh, nese ai deshiron ta shikoje ndonje film, por juve nuk ju pelqen, Thuani atij! Ose nese ju duhet pak kohe qe te jeni te vetme thuani atij.

Besojeni apo jo, por nje djale mund te kete shoqe qe ai flet shume. Mos u beni xheloze pa arsye, nese ndonje vajze eshte me te.

Behuni shume e pranueshme me te. Nese ai ka ndonje dite te keqe apo ndonje problem jeni aty per ate, provoni qe t’i ndihmoni qe t’i zgjidhe problemet.

Mbajeni ne mend se shoket sillen ndryshe kur jane perreth me shoket.

Komunikoni sa me shume. Pyeteni per interesat e tij.