Qysh me i humbë nëntë kilogramë për dy javë?

Vetë emërtimi i dietës flet gjithçka: për dy javë mund të humbni deri në nëntë kilogramë

E hënë – Kafjalli: kafe e zezë pa sheqer.

Dreka: 2 vezë të fërguara, spinaq të zier në ujë të njelmët.
Darka: 1 biftek  i madh i pjekur në pak vaj, sallatë të gjelbër.

E martë – Kafjalli: kafe të zezë pa sheqer.

Dreka:
1 sandviç të pjekur në skarë, sallatë të gjelbër, pemë sipas dëshirës.
Darka: proshutë të zier.

E mërkurë – Kafjalli:  kafe të zezë pa sheqer.

Dreka: 2 vezë të fërguara, sallatë të gjelbër, 1 domate.
Darka: proshutë, sallatë të gjelbër.

E enjte – Kafjalli: kafe pa sheqer.

Dreka: 1 vezë të fërguar, karotë të gatuar, 100 g djathë të freskët.
Darka: pemë sezonale, jogurt.

E premte – Kafjalli: kafe pa sheqer, karotë të freskët me limon.

Dreka: 1 peshk të madh të gatuar, 1 domate.
Darka: 1 biftek të madh të pjekur në zjarr, sallatë të gjelbër.

E shtunë – Kafjalli: kafe të zezë pa sheqer.

Dreka: mish pule.
Darka: 2 vezë të fërguara, karotë të freskët apo panxhar.

E dielë – Kafjalli: çaj me limon pa sheqer.

Dreka: 1 biftek të madh të pjekur në 1 apo 2 lugë vaj, sallatë sipas dëshirës, pemë sipas dëshirës.
Darka: sipas dëshirës diçka nga menyja.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME