Qysh Me i Fitu deri ne 5000 $ ne Muaj me Adsense?

Gjerat qe na duhen :

 1. Nje sasi parash rreth 400$ per te rregjistruar 50 domaine
 2. Nje account tek Keyword Country per te bere keyword research
 3. C-Class IP Hosting. Te gjitha domainet do jene ne nje host por ne IP te ndryshme
 4. Nje dije minimale te anglishtes.

Atehere cdo bejme?

Neqoftese ato siper i mblidhni bashke mund tju lindi ndonje ide por une me mire po e shkruaj poshte gjate e gjate .

Do blejme 50 domaine mirepo mund te lindi pyetja se cfare domainesh do blejme. Duke perdorur keyword country do kerkojme fjale/grupe fjalesh qe kerkohen shume ne google, per cdo klikim japin shume $ dhe qe skane shume rival ne google qe mund te dalesh lehte ne faqen e pare e pse jo te jesh #1 per ate fjale/grupe fjalesh.
Mirepo pse 50 domaine/website ? Ideja eshte kjo. Ne morem nje hosting ku cdo domain do jete ne IP te ndryshme dhe keto webfaqe i ndajme ne tre grupe dhe keto grupeve po i quajme A B C .

Keywordcountry per cfare na hyn ne pune ?

Atehere futemi tek keywordcountry.com dhe per perdorim nje javor mund ta marrim dhe ta perdorim kete program perkundrejt 30-40$ (mund ta perdorni dhe verisonin falas, vetem se do te ju duhet te regjistroheni.) Atehere si do ta perdorim? Shkojme tek keyword coutry dhe shkruajme nje fjale pershembull ”car rental”. Keyword country do ju japi te dhenat e ”car rental” dhe grupe te ngjashme fjalesh si miami cheap car rental, florida expensive rental car, cheap and quality rent a car . Si pershembull, sa here kerkohet ne muaj, sa jep afersisht per cdo klikim, sa rival ka ne motoret e kerkimit etj….

Atehere i gjetem 50 fjale/grupe fjalesh qe kerkohen shume por qe skane rival ne google dhe per per cdo klikim japin goxha para.

Pse po marrim pikerisht 50 domaine ?

I gjetem 50 fjale si ato me siper dhe atehere marrim domainet si keto poshte:

miamicheapcarrental.com
floridaexpensivecars.net
cheapandqualityrentacar.org

Ne qofte se e vini re domainet jane marr pikerisht sipas grupit te fjaleve qe gjetem.

I blejme domainet dhe te gjitha keto i bejme host tek C Class hosting qe kemi blere.
Pse ne IP te ndryshme eshte nje pyetje qe mund te pyesni? Kjo eshte per arsye te SEO. Sepse te gjithe e dine qe nese backlink nga i njejti IP eshte i pavlefshem ne syte e google.

Atehere i ndajme domainet ne tre grupe A B C ( 50/3)

A >>>> B
B >>>> C
C >>>> A

Formohet nje lidhje ne forme trekendeshi – keshtu qe domainet tek grupi A lidhin domainet tek grupi B, ato te B japin link grupit C dhe ato te grupi C i japin link domaineve tek grupi A.

Sipas mendimeve te mia nje domain qe ka backlink prej 17 domaineve me permbajtje te njejte ne updatin e rradhes te google page rank fiton e pakta PR2.

Atehere si do shkruaj une artikuj ne keto website? Une sdi aq mire anglisht! Skam as kohe.

Atehere ne kete rast kalojme tek Plani B. Nga http://www.getafreelancer.com mund te gjeni persona qe rishkruajne artikuj prej 250-300 flajesh per nje shume me pak se 1$ ( une i kam gjetur me 0.8$ ) keta persona mund te jene indiane ose pakistanez. Disa prej atyre punojne shume mire dhe kane nje njohuri te mire te gjuhes angleze.

Sa do pagujme ne ata per kete pune?

Siç e thashe me siper, mund ti paguani per 300 artikuj ne muaj per nje shume rreth 250$ (per cdo website 6 artikuj ne muaj eshte mjaft). Pagesen mund ta beni me Paypal ose Western Union.

Shume mire deri ketu, por me gjithe keto shpenzime, sa do fitojme ?

Atehere te ulemi e te flasim shkoqur. kemi ne dore nje mini network me 50 website.
Duke perdorur keyword country ne do zgjedhim fjalet qe kerkohen shume dhe kane pak rivalitet. Dhe nese i bejme hesapet si me poshte

Neqoftese nga cdo website kemi 100 vizitore ne dite; 50 x 100 = 5.000 vizitore ditor.
Neqoftese ne cdo website kemi nje perqindje klikimi tek 5%; 5% e 5.000 = 250 klikime
Neqoftese ne cdo klikim nuk marim 3-4 dollar por vetem 50 cent; 125 dollar (ditor)
31 dite x 125$ = 3878$ ne muaj

Pak me pare e thame qe duke forcuar njera tjetren keto website mund te shkojne deri tek PR3-PR4. Atehere nuk mund te shesim link?
Tek webmaster.al link mund te blesh me 4 WM$ 😛 por tek digital points forums per nje link ne website car rental pr3 ose pr4 cdokush mund te jepte 20$ ne muaj.

Ne cdo website te shisni vetem nje link me nje cmim mujor 20$ i bie te fitoni 1000$ ne muaj .

Do thoni ju, je nje person qe shikon endrra, po sikur pos te marresh 5% klikime dhe po sikur pos te behen websitet PR4 ?? Atehere me vjen keq por po ju them qe ju jeni shume pesimista. Sipas llogaritjes se Google dhe sipas pervojes time nuk ka asnje arsye pse mos te marresh 5% klikime dhe websitet mos te behen e pakta PR2 ose PR3.

Po neqofte se google adsense me ben BAN?

Perse tju bej ban kur ju sdo beni asnje hile? Gjithashtu me nje permbajtje webfaqeje ne anglisht mund te merrni reklama edhe nga ad networks te tjere, nuk eshte vetem google adsense ne kete mes.

Gjithashtu nese e vini re tek Digital points websitet shiten me nje cmim fitim mujor x 6 qe do te thote qe nese websitet tuaja kane nje fitim mujor prej 5.000$ ju mund ta shisni gjithe sistemin per me shume se 30.000$

Shpenzimet

 • C Class IP Hosting rreth tek 1200$
 • 50 domaine per rreth 400$
 • Cdo muaj 300$ per artikujt.
 • 30-40$ Pagese per programe si keyword coutry.

Ne do fillojme te fitojme jo direkt sa te behen domainet por sa te ulet pak baza e tyre dhe sa te fillojne te fitojne nga 100 vizitor nga google ne dite duhet te kalojne e pakta 2 muaj. Domethene ju do filloni te fitoni pas 2 muaj perafersisht.

Shpenzimet totale si fillim mund te jene rreth tek 2500$ por me kalimin e kohes do i rifitoni ato leke + do fitoni me shume.

Nese keni dicka per te shtuar mos hezitoni te shkruani komente.
Burimi: http://armandoboni.com/blogu/adsense-tips/si-mund-te-fitoni-deri-ne-5000-ne-muaj-me-adsense.html

 • NeeW Happy Year 2012:)

 • NeeW Happy Year 2012:)

 • Fc Bayern

  nuk pe kuptoj qeto lidhjen e domaineve
  A >>>> BB >>>> C
  C >>>> A…
  (po nese kisha vendos me qel qeto a kishe mujt me m’ndihmu ti ?)

  • Krasniq

   jo, se as vet nuk e ka provu metoden ose edhe nese e ka ekzekutu ket metod, ma shum se 150-200 euro ne muj nuk mundet me i nxjerr, plus punon kputet 7-8 or ne dit minimum edhe nuk eshte e sigurt se nje dit i qohet google-it me ta blloku userin edhe shkon per vitra

 • ebojnesebon

  a osht e sigury ?

  • Krasniq

   aspak… investim koti

 • Un kisha then bashkpunim.
  Nese ne internetin Shqiptar jane afro 300 website bukur te popullarizuara dhe 100 prej tyre dot bashkpunonin kjo do ishte me e lehet per secilin, shpenzimet do ishin me te vogla dhe fitimi do ishte me optimal per arsye se duke bashkepunu njera me tjeteren rrisin edhe vizitat njera tjeteres.

  Marrum shembullin minimalin:
  100 website dhe secila ka spaku 100 vizitore ne dite po bejn 300.000 vizita ne muaj
  fitimi 15.000 euro ne muaj per te gjithat qe po i bjen cdo websites nga 150 euro!
  150 euro nuk jane pak sa per fillim.

 • Guest

  Un kisha then bashkpunim.
  Nese ne internetin Shqiptar jane afro 300 website bukur te popullarizuara dhe 100 prej tyre dot bashkpunonin kjo do ishte me e lehet per secilin, shpenzimet do ishin me te vogla dhe fitimi do ishte me optimal per arsye se duke bashkepunu njera me tjeteren rrisin edhe vizitat njera tjeteres.

  Marrum shembullin minimalin:
  100 website dhe secila ka spaku 100 vizitore ne dite po bejn 300.000 vizita ne muaj
  fitimi 15.000 euro ne muaj per te gjithat qe po i bjen cdo websites nga 150 euro!
  150 euro nuk jane pak sa per fillim.

  • Krasniq

   per 150 euro ne muj e qel nje dugoj ne mahall bon ma shum o stok

 • Krasniq

  katastrofale…. metoda osht shum e pasigurt edhe nese nuk je ekspert i ksaj lemie, qe e ke analizu, ke provu, ke deshtu e ke provu apet e ki pervoj minimum 3-4 vjet, ky eshte deshtim total per investim…. investo gati 4000 dollar sipas teje dhe shpreso per me fitu 5000$ ne muj ? shanc teorike nuk ka !

  E para, google osht shum i rrept edhe munet me ta bo bann pa kurrfar arsye, kshtu qe investimi shkon kot per ni gabim shum shum te vogel.

  E dyta, me IP te Kosoves nuk ka shanc teorike

  E treta, freelancers mujn me ta ngul shumicen e rrasteve edhe humb pare prej tyne

  E katerta, ka njerz qe per inati te klikojn ne ads edhe ta bllokojn, kshtuqe ai investim prej 4 mij dollar shkon dam per budallaki

  Kap investoni ne biznes offline, se online duhet me pas shum fat edhe mu kon fort pidhh some per me bo diqka…. e jom 100% i bindun qe as postusi i ketij artikulli nuk ka investu ose nuk i bon 5 mij dollar ne muj…. nese ka investu ma se shumti di kun rreth 50 dollar dhe fiton dikun rreth 200 dollar ne muj maksimalja me kete metod te panevojshme… plus hargjon shum koh rreth 7-8 or ne dit, gje qe munesh me bo thjesht me dal ne pazar me qel nje tezg ma shum fiton, po leni kto budallakina

  • Gabim

   Ja ky i fort te koka. Krejt senet po i dika 🙂

 • Krasniq

  katastrofale…. metoda osht shum e pasigurt edhe nese nuk je ekspert i ksaj lemie, qe e ke analizu, ke provu, ke deshtu e ke provu apet e ki pervoj minimum 3-4 vjet, ky eshte deshtim total per investim…. investo gati 4000 dollar sipas teje dhe shpreso per me fitu 5000$ ne muj ? shanc teorike nuk ka !

  E para, google osht shum i rrept edhe munet me ta bo bann pa kurrfar arsye, kshtu qe investimi shkon kot per ni gabim shum shum te vogel.

  E dyta, me IP te Kosoves nuk ka shanc teorike

  E treta, freelancers mujn me ta ngul shumicen e rrasteve edhe humb pare prej tyne

  E katerta, ka njerz qe per inati te klikojn ne ads edhe ta bllokojn, kshtuqe ai investim prej 4 mij dollar shkon dam per budallaki

  Kap investoni ne biznes offline, se online duhet me pas shum fat edhe mu kon fort pidhh some per me bo diqka…. e jom 100% i bindun qe as postusi i ketij artikulli nuk ka investu ose nuk i bon 5 mij dollar ne muj…. nese ka investu ma se shumti di kun rreth 50 dollar dhe fiton dikun rreth 200 dollar ne muj maksimalja me kete metod te panevojshme… plus hargjon shum koh rreth 7-8 or ne dit, gje qe munesh me bo thjesht me dal ne pazar me qel nje tezg ma shum fiton, po leni kto budallakina

 • hajdar

  a ka munsi dikush me mdihmu rreth qisaj teme ma thjesht qysh mi perdor a qysh mi qel kto per me fillu me fitu pare

 • Kastriot

  Une mundem me ju mundesu me pas klikime shteteve tjera, ( pa e hanger ban ) . Ama duheni mem kontaktu ne email. Ju pershendes.

 • Gabim

  O shiptar so patjeter me fitu pare prej internetit.

 • behar

  Ide e mire.
  Po pse osht nevoja me harxhu 400 $ ne domaine.
  Edhe po ashtu ne hosting qe tha 1200 $ , tu u kan me ble Reseller qe kushton 25 $ muaji, edhe krijon prej atij Reselleri pa limit hosting, pra sa dush website munesh me i hostu tek ai Reseller per Hosting.
  Pastaj pse me i harxhu 400 $ per domain tu u kan me ble edhe Reseller per Domain qe kushton 50 $ ne muaj, edhe mundeni me i kriju domain pa limit, pra ju do kursenit 1500 Euro nga kjo keshill e jemja, per kushdo qe vendos me provu ket metod
  per ma shum kontaktoni ketu :
  http://www.facebook.com/beh4R

Sa para mund t’i tërhiqni në bankomat [Video]

Qysh me i deponu paratë në afat rekord për 1 minutë? [Video]