Qysh Me i bo Rrobat Tuaja te Duken te Reja?

A keni menduar ndonjehere pse disa njerez duken sikur cdo dite blejne roba dhe kepuca te reja? A jeni xheloz duke i pare ata ashtu? Mire lexoni kete artikull per te kuptuar.

Mos vishni rroba, patika, ose kepuca te bardha ne dite me shi. Ato do te behen te papastra dhe keshtu nuk do te duken te reja.

Mundohuni te vishni gjera qe pershtaten me veshjen tuaj.

Mos vishni kepucat ose gjerat qe deshironi dhe mos provoni te vishni gjerat e reja ne raste kur keni per te luajtur futboll apo per te ushtruar.

Lani rrobat e juaja cdo dite. Ju nuk duhet te keni njolla ne robat tuaja kur ju i vishni ato, nese keni njolla nuk do te duken robat tuaja te reja.