Qysh Me i Bo Njerzit me Enderru per Ty?

E pelqeni dike por si duket nuk keni pergjigje te njejte nga ata? Mire, ja ku jane disa keshilla se si ta beni dike special qe te enderroj per ju.

Kerkoni se cfare i pelqen atij/asaj. Nese ky person mendon se ju keni disa interesa te perbashketa hapni ndonje teme dhe bisedoni per ate.

Provoni te beni humor. Nese ju e beni dike te qeshni ose e beni kete persone te ndihet i lumtur, ata do te gjejne dicka interesante per te biseduar me ju. Mbajeni ne mend, nuk eshte ide e mire te jeni ne nje disponim te keq ose te jeni serioz gjate gjithe kohes. Duke pare se me cfare person jeni duke folur behuni i shpejte per te gjetur nje teme. Ndersa ne temat personale shfaquni me seriozitet ne menyre qe te tregoni se ju jeni duke degjuar me vemendje.

Tregoni ketij personi se ju ishit duke menduar per te gjate gjithe kohes kur nuk ishit bashke. Gjithmone kur t’a shihni kete person buzeqeshni embel.

Preferohet te mos flisni per dicka shume personale dhe ndonje teme te cilen e shihni se do te ishte e papershtatshme.