Qysh Me i Blloku Webfaqet e Panevojshme?

Shpesh na ndodhe qe te hasim ne webfaqe te cilat jane te demshme per te afermit si ato 18+ apo faqe me permbajtje te dhunshme. Pra kjo eshte nje menyre se si ta bllokosh ate webfaqe.

Hapi 1:
Se pari shkojme C:windowssystem32driversetc dhe gjejme fajllin hosts.

Hapi 2:
Hapni ate me notepad ose me ndonje aplikacion tjeter per editimin e teksteve.

Hapi 3:
Ne vendin te tekstit qe shfaqet ne fajllin hosts shtoni edhe rreshtin e meposhtem vetem se adresen e webfaqes e shkruani sipas nevojes suaj:
127.0.0.1 www.webfaqja-qe-deshironi-ta-bllokoni.com

Hapi 4:
Ruaje ate ndryshim dhe pastaj hap shfletuesin tuaj (Internet Explorer apo Firefox apo Chrome) dhe provo te hysh ne ate webfaqe. Do shohesh qe nuk do jete e mundur te hapet ajo faqe.

Per cdo paqartesi mund te ndiqni edhe videon qe te e keni me te kjarte.

//Falenderojme lexuesin tone Jetlir Haziraj per kontributin me kete teme.

 • Plleki

  qysh me i blloku 2 ose me teper faqe,se vetem per nje tani e mesova flm shum

 • Plleki

  qysh me i blloku 2 ose me teper faqe,se vetem per nje tani e mesova flm shum

 • argi

  Ne Windows7 nuk po funksionon :$ si me bo edhe aty ?

 • argi

  Ne Windows7 nuk po funksionon :$ si me bo edhe aty ?

 • Instalone AntiPorn edhe jo web-faqet po as ngoogle images nuk mun me kshyr kurgjo as nfacebook që del ni postim me “hot” ose diqka tngjajshme sqelet…bile bile mun edhe messengjerin me blloku…:) kalofshi mir…pergezime per web-in ideja edhe puna shume e qellume dashta veq ni kshill tvogel mos u mundoni me kursy njerz(pare)se ma mir osht me rrit numrin e staffit edhe me qit tema sa ma shuum edhe nqofse sjesin shum pare nfund…se nese mundoni me reduktu numrin e stafit fillojn me hup besimin njuve del tjetri konkurent…tani mun me dal puna prej kontrollit…kalofshi mir ma boni hallall nqofse e teprova diqka…:)

 • GilaniiGilangjive06

  Instalone AntiPorn edhe jo web-faqet po as ngoogle images nuk mun me kshyr kurgjo as nfacebook që del ni postim me “hot” ose diqka tngjajshme sqelet…bile bile mun edhe messengjerin me blloku…:) kalofshi mir…pergezime per web-in ideja edhe puna shume e qellume dashta veq ni kshill tvogel mos u mundoni me kursy njerz(pare)se ma mir osht me rrit numrin e staffit edhe me qit tema sa ma shuum edhe nqofse sjesin shum pare nfund…se nese mundoni me reduktu numrin e stafit fillojn me hup besimin njuve del tjetri konkurent…tani mun me dal puna prej kontrollit…kalofshi mir ma boni hallall nqofse e teprova diqka…:)

 • adrian

  e qysh mi zhblloku nese don

Qysh me shkarku mp3 nga YouTube?

Qysh me i krahasu dokumentet e bashkangjitura në email?